İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlak fotoğrafı çekmenin 12 basit püf noktası !

Emlak fotoğrafı çekmenin 12 basit püf noktası !

1) Sezona oynayın .

Fotoğraflarda mevsimin güncelliğini ortaya koymak önemli bir ayrıntıdır. Mesela mevsimlerden yaz ise ve evin havuzu ya da bahçesi varsa mutlaka bu alanlara yer verin. Ya da kış mevsiminde çekim yapıyorsanız ve evde bir şömine varsa bu detayı atlamayın!

2) Gece fotoğrafıyla dikkat çekin .

Ev için gündüz çekimleri ideal olsa da harika bir gece çekimi de ilanınızın dikkat çekmesini sağlayabilir. Uygun ekipmanınız varsa evin tüm ışıklarını açın ve bir de evi bu şekilde fotoğraflayın. Ortaya çıkan fotoğraf kareleri sizi de şaşırtacaktır!

3) Bakış açınıza dikkat edin .

Evin fotoğrafını çekerken kaldırım hizasını göz ardı etmeyin. Ancak bu esnada kaldırım yakınındaki araba ya da diğer şeylerin görüş açışınızı engellemesine izin vermeyin.


4) Işık fotoğrafınızı güzelleştirsin .

Fotoğrafları çekerken ışık seviyelerini düşünün. Bunun en iyi yolu, satılık veya kiralık daire fotoğraflarını güneşli veya hafif bulutlu bir günde çekmek. İç çekimlerde perdeleri mutlaka açın.

5) İstediğiniz kadar fotoğraf çekmekte kendinizi sınırlamayın

Çektiğiniz her fotoğraf mükemmel olmaz, bu yüzden sabırlı olun. Profesyonel olmasanız bile, iyi fotoğraflar çekebilirsiniz: Sadece doğru çekimi yapmak için pratik yapmanız gerekir. Çekimin ardından evden ayrılmadan önce çektiğiniz fotoğraflara tekrar bakıp kontrol edin .


6) Fotoğraf kalitesini önemseyin .

Yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için iyi bir fotoğrafçı olmanıza gerek yok, sadece doğru kamerayı kullanmanız yeterli.

Emlak sitesinde görüntülenen ilan fotoğraflarını netleştirmek için en az 2 mega piksel çözünürlük sunan bir kameraya sahip makine ya da akıllı telefon kullanın. Fotoğrafların net olması, yani FLU / bulanık görünmemesi için ekstra çaba harcamanız iyi olacaktır.


7)etkileyici ilan fotoğrafları için vakit ayırın .

Ev arayan kişileri etkileyecek gayrimenkul ilan fotoğrafları için hem çekim öncesinde hem de sonrasında zaman ayırmanız gerekecek.

- Çekim öncesinde evin temiz olmasına (dağınık eşyalarla dolu oda fotoğrafları hiçbir şey anlatmaz), eşyalı bir daire ise mobilya ve eşya yerleşiminin düzenli görünmesine özen gösterin.8) Fotoğraf düzenleme programlarını kullanın .

Fotoğraflarda potansiyel müşterilerin evi görürken dikkatini dağıtacak başka unsurlar taşımaması (salonda açık bir televizyon görüntüsü, izlenen kanal ve programa dikkati toplayabilir!) da önemli… Fotoğrafı çektikten sonra, fotoğrafın kendisinde küçük kusurlar veya yapılacak bazı kırpmalar varsa, fotoğraflarınızı yayınlamadan önce düzenleyin.

9) Kuşbakışı bir görünüm oluşturun .

Kuşbakışı fotoğraf çekmek büyük bir mülkü ve kıyısındaki mekanı göstermek için harika bir yoldur. Bu şekilde evin çevresini de daha iyi gösterebilirsiniz.

 10) Uygun ekipman .

Geniş açılı lensler özellikle dar alanlarda birçok nesnenin sığmasını sağlıyor. Lens kısmını hallettiyseniz diğer bir adımınız TRİPOD olmalı. FLU olmayan net fotoğraflar için TRİPOD ışık açısından en iyi köşeye yerleştirin ve fotoğraflarınızı buradan çekin.


11) Fotoğraf çekimi yaptığınız kameranın özelliklerini bilin .

İyi bir emlak fotoğrafı çekmek için üst düzey bir kamera ve bazı tam özellikli düzenleme yazılımı da dahil olmak üzere doğru ekipmana ihtiyacınız var. Küçük bir hatırlatma: Geniş açılı lensler özellikle dar alanlarda birçok nesnenin sığmasını sağlıyor.

Akıllı telefonla yapılan emlak fotoğrafı çekimlerinde ışık kullanımından fotoğrafın FLU görünümüne kadar pek çok risk sizi bekler. Profesyonel bir kameranız yoksa bile PHOTOSHP gibi doğru fotoğraf düzenleme programları hakkında temel düzeyde bilgi ve beceri edinmekte fayda var.

 12) Balık gözü lens kullanmayın .

Birçok kişi küçük alanların daha büyük görünmesi için balık gözü lensi kullanıyor ancak bu lensler genelde tam tersi bir etki yaratır ve alanı daha küçük gösterir. İlan fotoğraf çekimi için bir objektife sadık kalın ve küçük hilelerle küçük alanların daha büyük görünmesini sağlayın.Kategoriler
05327153142

kalyonemlakgayrimenkul.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir