İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlak fotoğrafı çekmenin 8 basit püf noktası !

Emlak fotoğrafı çekmenin 8 basit püf noktası   !

Ev alacak ve kiralayacak olanlar aramalarına emlak siteleri ile başlıyor.

- Emlak ilanlarında en çok dikkat çeken detayların başında ise kuşkusuz fotoğraflar geliyor. Dikkat çekici fotoğraflara sahip emlak ilanlarının evin satışını da kiralamasını da hızlandırdığı bir gerçek . 


Daha çok ev satışı, daha yüksek sayıda kiralama yapmakta emlak ilan fotoğraflarının rolü büyük. İlan fotoğraflarınızın portföyünüzdeki evi doğru olarak yansıttığından ve potansiyel müşterileri ikna edici rol oynadığından emin olmak isterseniz, danışmanlar için ilan fotoğrafları ile ilgili ipuçlarına bir göz atmaya ne dersiniz?

- İyi bir fotoğraf makinesi ve ekipmanına sahip olduktan sonraki adım ise nasıl fotoğraf çekileceğini bilmek. Gayrimenkul fotoğrafçılığında dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. İşte emlak ilan fotoğrafı çekmek ile ilgili her şeyi 8 basit püf noktada bir araya getirdik .

8 kısa maddede emlak fotoğrafı çekme taktikleri ...

1) Ev arayanların emlak ilanına ait fotoğraflarda ne görmek istediğine odaklanın .

Alıcılar sunduğunuz evler hakkında bir fikir edinmek için önce fotoğraflara bakar ,  Fotoğraflarda bir dış bir de iç mekan görüntüleri gerekli oluyor , Dış mekan derken, bulunduğu binanın dıştan görünümü, binanın girişi gibi detaylar özellikle çevredeki binalara yakınlığını anlayabilmek için önemli .

- İç mekan fotoğrafları çekiyorsanız, daha önce bu evde yaşayanlara ait kişisel eşyalarının fotoğrafta bulunmadığından emin olun. Çünkü bu fotoğraf başka birinin alanı gibi hissettirebilir . 

2) “Hoş geldiniz” mesajı verin .

Çekici bir ön kapı ve giriş yolu, evin satışını kolaylaştıran ipuçlarından biri. Fotoğrafların birinde kapıyı açık bırakmak da davetkâr bir mesaj olarak algılanabilir .


3) Evi en iyi yansıtan zamanda fotoğraf çekimi yapın .

Fotoğraf makineniz ne kadar profesyonel olursa olsun eğer iyi bir aydınlatma sağlayamazsanız etkili bir çekim performansı sergileyemezsiniz. Başarılı bir fotoğraf için alanda ışık dengesini sağlamalısınız . 

- Evin karanlık köşeleri için ekstra aydınlatma kullanabilir, fotoğraf çekimi için özellikle penceresi büyük olan odaları tercih edebilirsiniz . 4) Mutfak ve banyo çekimine dikkat !

Emlak sitesinde hayalindeki evle ilgili ilanları gözden geçiren alıcıların gayrimenkulün metrekaresi, oda sayısı, cephesi kadar önemli olan bir başka iç özellik unsuru da mutfak ve banyolardır. Özellikle kadınlar mutfak ve banyosu istediği gibi olmayan evlerle pek ilgilenmez . 

Mutfak çekimlerinde doğru açıyı bulduğunuza emin olun. Mutfağın düzenli görünüm kadar ankastre ürünler varsa markalarını gösterecek detay fotoğraflar alıcıların ilgisini çekebilir.

Peki ya banyolar? Satılık dairede banyo fotoğrafı çekmeden önce tuvalet kapaklarını kapalı olduğuna emin olun, tuvalet kâğıdı rulolarını tazeleyin, küçük bir çiçek ve temiz havlular yerleştirmeyi ihmal etmeyin . 

5) Evin satış noktalarını yakalayın .

İlan fotoğraflarında genellikle banyo gibi alanlar atlanır ancak bu tür yerler yakın zamanda yenilenmişse iyi bir fotoğraf karesi olabilir. Unutmayın yapılan araştırmalar yenilenmiş ve özellikle mavi tonlarla tasarlanmış bir banyonun ilan listelerinde daha çok dikkat çektiğini ortaya koyuyor ! 


6) Aynada çıkmamaya özen gösterin

Ev içerisinde ayna olan yerlerde fotoğraf çekerken görünmemeye dikkat edin. Bu tür çekimler ilan fotoğraflarında olumsuz olarak bir etki yaratabilir.

 7) Her odayı fotoğraflayın .

Fotoğraf çekiminde hedef, en iyiyi ortaya koymaktır. Bu sebeple evdeki tüm odaların fotoğraflarını çekerek en iyi olanları ilanlarda kullanın . 


8) Evin düzenli olmasına dikkat edin .

Eğer ikinci el bir dairenin fotoğraflarını çekiyorsanız mutlaka evin düzenli olmasına dikkat edin , eşyaların dağınık olduğu karışık bir ev olumsuz bir izlenim verecektir  . Kategoriler
05327153142

kalyonemlakgayrimenkul.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir